Cytat z Wikipedii o geoinformatyce

geodeta malbork
Geoinformatyka ? dyscyplina naukowa w obrębie nauk geograficznych zajmująca się numerycznym przetwarzaniem i analizowaniem informacji geograficznej.
Geoinformatyka różni się od geoinformacji większym udziałem zagadnień informatycznych, głównie związanych z programowaniem.

W realizacji wyżej wymienionych zadań zaangażowany jest zespół środków technicznych (komputery, sieci teleinformatyczne), prawnych (ustawy i rozporządzenia), ekonomicznych (opłacalność inwestowania w sprzęt i oprogramowanie) oraz personalnych (użytkownicy, programiści i administratorzy systemów).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geoinformatyka

Geodezja ? jak znaleźć geodetę z uprawnieniami?

geodeta malbork Wybór odpowiedniego geodety może mieć kluczowe znaczenie dla naszego przyszłego sukcesu w sprawie na przykład postawienia domu na działce.

Jest to więc bardzo istotna sprawa.

W związku z tym, że usługi geodezyjne należą do dość kosztownych, warto sprawdzić przed wyborem, jakie kwalifikacje posiada wybrany przez nas geodeta. Co prawda, geodezja należy do jednej z tych branż, w której do wykonywania zawodu potrzebne są odpowiednie uprawnienia, jednak warto i tak sprawdzić takie kwestie przed wyborem, aby później nie żałować podjętej w tym zakresie decyzji.

Oczywiście, wiele firm prezentuje takie informacje od razu przy ofercie, ale w niektórych przypadkach samodzielnie trzeba dotrzeć do takich wiadomości.

Współczesna geodezja

Współczesna geodezja różni się pod wieloma względami od tej nauki jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu.

Podobnie, jak w innych branżach, również w tym przypadku kluczowy dla rozwoju tej dziedziny okazał się postęp technologiczny.

Jakie ma on zastosowanie w geodezji? Przede wszystkim, geodeci korzystają z map satelitarnych, dzięki którym w szybki i prosty sposób mogą zlokalizować określony teren.
Na jego podstawie wytyczane są mapy czy określana jest wielkość działki.

Taki satelitarny system, do którego ma dostęp właściwie każdy współczesny geodeta to niewątpliwie olbrzymi postęp w tej branży.

Nowoczesne rozwiązania sprawiły, że można o wiele szybciej i sprawniej wykonać różne usługi geodezyjne, co działa nie tylko na korzyść geodety, ale także i klienta..

Dodane: 20-01-2017 08:49

Tagi: geodezja geodeta budownictwo usługi Malbork Sztum

Widok do druku:

geodeta malbork