Stomatolog sprawdza wtedy ogólny stan jamy ustnej, czyli występującego w niej uzębienia oraz błon śluzowych.
Jeżeli dojdzie do wniosku, że do dokonania diagnozy potrzebne będą bardziej specjalistyczne badania, może wystawić pacjentowi skierowanie na przeprowadzenie RTG zęba bądź zdjęcia pantomograficznego całej szczęki. Rzadko kiedy zaistnieje potrzeba przeprowadzenia bardziej skomplikowanych zabiegów, ale i nimi dobry gabinet dentystyczny bez problemu się zajmie. Do tego rodzaju zabiegów należy przede wszystkim tomografia komputerowa, ale też USG - pomagają one w wystawieniu prawidłowej diagnozy.Dobrze prowadzony gabinet dentystyczny zawsze będzie cieszył się zaufaniem swoich pacjentów.Atmosfera oraz podejście do pacjenta jest bardzo ważne, dzięki czemu już na samym wstępie pacjent nie będzie się niczym denerwował.
Zarówno pielęgniarki, jak również dentysta zawsze powinni mieć miłe podejście do pacjentów a co najważniejsze zawsze powinni być uśmiechnięci.Każdy z nas powinien mieć szansę na to, żeby móc leczyć się u dobrego profesjonalisty, który doskonale wie, że istnieją bezbolesne metody leczenia zębów.
Dzięki temu każdy z nas będzie miał piękne i zdrowe zęby przez bardzo długi czas. Warto dbać o swoje zęby.Co oferuje nam współczesny gabinet dentystyczny? Przede wszystkim kompleksową diagnostykę.Stawiając się na pierwszą wizytę w nowym gabinecie możemy być pewni tego, że lekarz zaoferuje nam diagnostykę naszego stanu uzębienia.
Pamiętajmy jednak o tym, że gabinet odwiedza się systematycznie - przynajmniej raz na pół roku.
Nie przypominajmy sobie o stomatologu tylko wtedy, kiedy coś nas zaboli, ponieważ bardzo często może być już za późno na leczenie zębów. Po diagnostyce dentysta zaproponuje nam przyjazne i bezbolesne formy leczenia, jak chociażby leczenie kanałowe. Wiele osób słysząc o czymś ma już złe myśli.Trzeba jednak wiedzieć, że dzisiejsze leczenie kanałowe jest zupełnie bezbolesne, dlatego nie należy obawiać się takich usług.
Ten format leczenia jest bardzo dobry, ponieważ bardzo często jest to szansa na uratowanie zęba przed całkowitą ekstrakcją, czyli usunięciem zęba z jamy ustnej. Lepsze jest leczenie kanałowe zęba niż jego wyrywanie.Dlaczego tylu osobom wizyta u stomatologa wydaje się czymś strasznym?Czy wciąż pokutuje przekonanie, że dbanie o zęby musi boleć? Takim przekonaniom winne są nasze zaniedbania. Tymczasem dzisiaj każdy gabinet dentystyczny wyposażony jest w nowoczesne narzędzia i rozwiązania. To oznacza, że ryzyko bólu zmniejsza się do minimum. Dziś także każdy stomatolog dokładnie informuje pacjenta o stanie jego uzębienia.Czasem - niestety trzeba wybierać miedzy leczeniem kanałowym a wyrwaniem zęba.
Jednak - na szczęście - nie zawsze musi tak być.Jeżeli ktoś się boi, powinien najpierw pójść do wybranego gabinetu i porozmawiać z lekarzem.
Bo to się w końcu zemści.
Nie warto do tego dopuszczać.Czym różni się dentysta od stomatologa? Obydwaj prowadzą gabinet dentystyczny. Dla wielu z nas jest to ta sama osoba, zajmująca się tymi samymi rzeczami.Różnica również jest w nazwach - dentysta pochodzi od słowa - Dens - co oznacza ząb, a stomatolog - od słowa stoma oznacza usta a logos - nauka.
I chociaż przyjęło się, że stomatolog i dentysta nie zajmują się tym samym - często jest to mylne spostrzeżenie.
Zarówno stomatolog jak i dentysta badają kondycję jamy ustnej, zębów, tkanek w jamie ustnej oraz dziąseł.
Mogą przepisywać nam leki, leczyć nasze zęby.
Lekarz może sobie wybrać dodatkową specjalizację, na przykład chirurgię, periodontologię, protetykę stomatologiczną, ortodoncję i tym podobne.
Zawód lekarza dentysty i stomatologa nie należy do łatwych i również zdobywanie kwalifikacji może utrudniać chociażby ilość osób, które chcą się dostać na te studia.