W trakcie budowy z pewnością będziemy potrzebowali człowieka od pomiarów np. .
Bez wyliczeń geodezyjnych nic nie mogłoby zostać wybudowane.

Wpis na temat geodetów, wyliczeniach oraz opracowaniach geodezyjnych.

Praca geodezji

usługi geodezyjne Środa ŚląskaGeodeta (mierniczy) to specjalista od pomiarów i sporządzania wszelkiego rodzaju mapek.
Najpopularniejsza wykonywaną przez geodetę mapką jest mapa do celów projektowych, która jest niezbędna do wydania pozwolenia na budowę oraz jej rozpoczęcia.
Geodeci pracują głównie w wyspecjalizowanych firmach budowlanych oraz w biurach geodezyjnych zajmujących się pomiarami i tyczeniem różnych nieruchomości.
Geodeci, nawet Ci bez uprawnień zarabiają całkiem przyzwoite pieniądze, a pracy dla nich nie zabraknie nigdy.

Więc z pewnością jest to dość dobra ścieżka kariery zawodowej.

Kwestia niższej geodezji. Wikipedia

Geodezja niższa, inaczej geodezja ogólna, geodezja szczegółowa, geodezja na płaszczyźnie, miernictwo ? dział geodezji zajmujący się pomiarami ?małych obszarów?, dla których powierzchnią odniesienia może być płaszczyzna pozioma1. Rezultatem przeprowadzonych pomiarów są wielkoskalowe mapy terenu otrzymane w odniesieniu do płaskich układów współrzędnych. Ograniczenie opracowań do tzw. ?małych obszarów? pozwala na pominiecie w obliczeniach wpływu zakrzywienia Ziemi. Za ?małe obszary? przyjmuje się powierzchnie zbliżoną do koła o promieniu nie większym niż 15,6 km i polu nie większym niż 750 km?.1 Przedmiotem prac w zakresie geodezji ogólnej jest także projektowanie oraz pomiar szczegółowych osnów geodezyjnych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geodezja_niższa

Wikipedia i cytat o mapie numerycznej

usługi geodezyjne Środa Śląska
Mapę numeryczną można utworzyć kilkoma sposobami z użyciem różnych metod pozyskiwania danych geograficznych1: geodezyjne pomiary bezpośrednie ? po pomiarze terenowym, jego wyniki są wprowadzane do komputera i odpowiednio przetwarzane do postaci mapy numerycznej; digitalizacja map kreskowych ? polega na przetworzeniu mapy z postaci papierowej do postaci numerycznej z użyciem: digitizera lub skanera.

Zeskanowany obraz jest następnie rektyfikowany oraz wektoryzowany na ekranie komputera. metody fotogrametryczne ? polegają na wykorzystaniu zdjęć lotniczych oraz naziemnych do pozyskiwania danych; metody teledetekcyjne ? polegają na wykorzystaniu obrazów satelitarnych utworzonych przez specjalne skanery umieszczone na pokładach satelitów. Niewątpliwą zaletą map numerycznych jest łatwość aktualizacji oraz możliwość natychmiastowej publikacji w trybie online.

W przeciwieństwie do mapy analogowej, mapa cyfrowa prezentowana jest w zmiennej skaliŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mapa_numeryczna
.
Dodane: 30-09-2016 06:59

Tagi: usługi geodezja geodeta budownictwo Środa Śląska