Odwrotny proces tj

podział działki Środa Śląska
Geokodowanie ? ustalanie współrzędnych geograficznych na podstawie innych danych geograficznych (np.

kodu pocztowego, ulicy i miasta).

Odwrotny proces tj. ustalanie adresu dla danego punktu na Ziemi, to odwrotne geokodowanie. Rozwój geokodowania wiąże się z rozwojem technik informatycznych, w których używanie tradycyjnych nazw, w niektórych przypadkach niejednoznacznych i skomplikowanych, byłoby utrudnieniem.

Systemy geokodów ułatwiają prace np.

w programach statystycznych czy programach Systemów Informacji Geograficznej.
Za geokody, które pojawiły się przed rozwojem technik informatycznych, można uznać np.

system współrzędnych geograficznych czy kodów pocztowych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geokodowanie

Drogowe prace geodezyjne

Komunikacyjne pomiary geodezyjne są bardzo często wykonywane.

Trzeba przyznać, że niektórym osobom geodezja kojarzy się przede wszystkim, a nawet jedynie z wykonywaniem pomiarów drogowych.

Wobec tego widok geodetów przeprowadzających jakieś prace na drogach nikogo nie dziwi, a geodeci są szczególnie przygotowywani do tego, aby potrafili pracować na drogach.

Natomiast sposoby wykorzystywania ich pracy wydają się być dosyć oczywiste.

Przy wykorzystaniu efektów pracy geodetów będzie można nie tylko wytyczać nowe drogi, ale też poszerzać te już istniejące i sprawiać, że mogą po nich jeździć różnego rodzaju pojazdy rozwijające nawet duże prędkości.

Dlatego wydaje się, że popularność bardziej komunikacyjnych usług geodezyjnych nie będzie słabła również w najbliższych latach.

Krótka definicja z Wikipedii.

Geoinformatyka podział działki Środa Śląska
Geoinformatyka ? dyscyplina naukowa w obrębie nauk geograficznych zajmująca się numerycznym przetwarzaniem i analizowaniem informacji geograficznej.

Geoinformatyka różni się od geoinformacji większym udziałem zagadnień informatycznych, głównie związanych z programowaniem.

W realizacji wyżej wymienionych zadań zaangażowany jest zespół środków technicznych (komputery, sieci teleinformatyczne), prawnych (ustawy i rozporządzenia), ekonomicznych (opłacalność inwestowania w sprzęt i oprogramowanie) oraz personalnych (użytkownicy, programiści i administratorzy systemów).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geoinformatyka.
Dodane: 21-09-2017 04:38

Tagi: geodezja geodeta budownictwo usługi Środa Śląska