Za pomocą systemów elektronicznej wymiany danych (ang.Electronic Data Interchange ? EDI) przedsiębiorstwa już na początku lat 80.
drogą elektroniczną wymieniały się informacjami.
System ten wykorzystywał synchroniczne połączenia pomiędzy dwoma serwerami i jednocześnie umożliwiał przekazywanie wszelkiego rodzaju informacji, jak np.
Hosting ? udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni. Innymi słowy, polega to na "zarezerwowaniu" (oddaniu do dyspozycji): określonej objętości dysku twardego (zazwyczaj na macierzy RAID), maksymalnej ilości danych do przesłania przez łącza internetowe serwerowni, usług obsługiwanych przez serwerownię (w zakresie zależnym od specyfiki usługi, np.udostępnienie bazy danych z określeniem maksymalnej jej objętości), maksymalnego stopnia obciążenia serwerowni przez usługi. Często oferowane zasoby określane są w oderwaniu od fizycznej budowy serwerowni. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/HostingTworzeniem stron www zajmują się informatycy i webmasterzy oraz specjaliści z różnych dziedzin wiedzy w zależności od tego, jaka tematyka podejmowana jest przez konkretną stronę internetową.
Najpierw zajmują się oni projektem strony www, a następnie wykonaniem jest szaty graficznej, a dopiero na końcu na takiej stronie umieszczane są konkretne treści.
Projekt strony www może zostać wykonany zarówno przez specjalną firmę zajmującą się wykonywaniem tego typu zleceń, jak i przez osobę prywatną, która chce zostać administratorem takiej strony.Natomiast jej szata graficzna opracowywana jest już przez specjalistów, którzy dobrze wiedzą, w jaki sposób sprawić, żeby jakaś strona internetowa szybko się otwierała na wszelkiego rodzaju sprzętach.
Rozwój elektronicznego handlu uzależniony jest w dużym stopniu od niezawodności standardów pozwalających na bezpieczne przeprowadzanie transakcji sieciowych.
Obecnie stosowanymi rozwiązaniami są protokoły szyfrujące SSL (Secure Sockets Layer) oraz SET (Secure Electronic Transaction). -zabezpieczenie serwera sklepu przed dostępem do prywatnych informacji o klientach przez osoby do tego nieupoważnione. -zabezpieczenie serwera sklepu przed celowymi atakami przeprowadzanymi zarówno z zewnątrz (z Internetu), jak i od środka (z sieci lokalnej przedsiębiorstwa).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Handel_elektronicznyStrony figurujące w sieci czasami przerażają swoim wyglądem, a co za tym idzie odstraszają potencjalnego interesanta.
Szczerze mówiąc ja od razu wychodzę ze strony jeżeli jest brzydka. Robi tak pewnie spory odsetek odwiedzających i czują się zrażeni nie tyle do samej strony, co do firmy, do której ta strona należy.
Strony w dzisiejszych czasach nie są drogie, więc nie widzę problemu, aby stronę zaktualizować. Jak głosi popularne przysłowie: Jak Cię widzą, tak Cię piszą; I coś w tym jest.